Теперішня влада росії робить все можливе, аби «нормалізувати» війну, переконати дітей ще з 6-річного віку в тому, що воювати та нападати на інших — престижно і благородно. Задля цього в школах росії вводяться обов’язкові пропагандистські уроки, а з нового навчального року планують ввести ще й військову підготовку. Більше про мілітаризацію освіти в рф читайте в нашому новому матеріалі.
З 1 вересня 2022 року в усіх школах та коледжах росії кожен понеділок розпочинається із підняття російського триколору та заняття «Разговоры о важном». Мета цього позашкільного заняття, як пояснює Мінпросвєщєніє рф «сформувати у школярів любов до Батьківщини, гордість за свою країну та патріотизм».
Фактично, дітям з 6 років розповідають про «благородну» ціль «спеціальної військової операції» та про нібито «величну» російську історію. Хоч заняття й не входить у шкільну програму, батьки розповідають, що за його пропуски погрожують відрахуванням.
Ба більше, у лютому 2023 року влада рф вирішила проводити «Разговоры о важном» ще й для батьків школярів та студентів педвишів.
Проте посилена мілітаризація освіти розпочалась ще на початку повномасштабного вторгення рф в Україну.
У березні 2022 року в школах почали виправдовувати напад, звинувачували Україну в «нацизмі», «бомбардуванні Донбасу» та розповідали байки про намір України втрутитись в росію.
Пропаганда та промивання мізків в росії розпочинається з дуже раннього віку — як це відбувалося і в старі «добрі» радянські часи.
Від початку повномасштабної війни дітям «пропонували» писати листи російським солдатам, які воюють в Україні. Про це зазначає й Washington Post. У листах діти мали дякувати військовим за «захист Батьківщини».
Подібне відбувається нині і на окупованих територіях України. Наприклад, днями міський голова Мелітополя Іван Федоров розповів, що й і в його місті окупанти змушують дітей писати листи російським військовим.
Наприкінці січня 2023 року британська розвідка повідомила, що Міністерство освіти росії планує з нового навчального року включити в навчальну програму шкіл росії базову військову підготовку.
Модуль у рамках курсу «Основи безпеки життєдіяльності» включатиме навчання з автоматами та ручними гранатами серії АК, військові навчання та військове вітання, використання засобів індивідуального захисту.
Навчання нараховуватиме 140 годин військової підготовки протягом двох років, а курс мають викладати ветерани.
Крім того, Міносвіти рф ще в грудні 2022 року анонсувало програму «Основи військової підготовки» для студентів вищих навчальних закладів».
Усі ці заходи, на думку британської розвідки, підкреслюють «дедалі більш мілітаризовану атмосферу у росії під час війни, а також є (імовірно, навмисно) згадкою про Радянський Союз: подібне навчання було обов’язковим у школах до 1993 року».
«Запровадження такого предмета в школах дасть змогу системно готувати громадян до можливого протистояння з ворогом», — пояснив перший заступник міністра оборони рф Валерій Герасимов.
Звісно, висловити свою незгоду неможливо. Ось, наприклад, «Новая газета» рф опублікувала статтю про 12-річного школяра Кирила, який має українські корені.
За те, що він ставив «провокативні» питання про війну в Україні, а потім озвучив «Слава Україні!» у школ, його маму викликали в поліцію.
Мати вирішила забрати сина з цієї школи, але пізніше до неї завітали й додому. Оскільки вона не відкривала пів години двері, їм вимкнули електроенергію та залишили під дверима повістку на допит.
Нині влада рф робить усе можливе, аби «нормалізувати» війну. Пропаганда у російських школах небезпечна тим, що виховуває нове покоління прихильників режиму: пасивних людей, не здатних до критичної оцінки ситуації та саморефлексій.
Російська школа, у якій засуджують будь-які прояви інакшості і забороняють свободу слова, — це теж наш потенційний ворог. Адже саме в такій освіті виростають громадяни, які покладаються на «вождя» і не вірять у власну спроможність щось змінити.
11.02.2023
→13.02.2023
→24.01.2023
→09.01.2023
→