Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів новин

Як розвинути стійкість до маніпуляцій. Щоденні практики від Валерії Ковтун

11.01.2023

Facebook Telegram Viber
Як розвинути стійкість до маніпуляцій. Щоденні практики від Валерії Ковтун

По-перше, контролюйте свої емоції

Перш ніж поширювати якийсь контент, варто зупинитися, «видихнути», перевірити джерело, замислитися, чи не маніпулюють вашими емоціями.

Доведено, що коли людина зробить паузу на кілька секунд, щоб оцінити точність заголовка фейкової новини, у неї суттєво зменшується бажання поділитися такою новиною.

Другий крок до розвитку медіаграмотності — вчіться емпатії

Симптом браку медіаграмотності — не тільки поширення фейкових новин, а й агресивна поведінка в мережі.

Учіться слухати про проблеми інших. Спробуйте ставити себе на місце оповідача чи автора посту, який викликає у вас агресію. Намагайтеся зрозуміти свої емоції та реакції.

Виходьте зі своїх «інформаційних бульбашок»

Алгоритми показують інформацію, якій користувач віддає перевагу. Однак завжди є альтернативна думка. Треба свідомо шукати інші точки зору та часом критично ставитися до власних знань і поглядів на події.

Ще одна важлива техніка — ставте запитання

Аналізуйте інформацію через якомога більше запитань, копайте глибше: хто є джерелом інформації? Чи має він або вона відповідні знання й освіту, щоб їм довіряти? Коли, де і як джерело отримало цю інформацію? Які мотиви можуть бути в людини, щоб надати цю інформацію?

Здоровий скепсис до інформації збереже вам час і нерви.

Більше про медіаграмотність, теорію інокуляції та інформаційно-психологічні операції в час війни дізнавайтеся в нашому курсі, створеному спільно з Prometheus.

11.01.2023

Facebook Telegram Viber

Інші події