В обговореннях взяли участь керівниці регіональних клубів з медіаграмотності, а також медіатренерки Тетяна Матичак, Ольга Юркова та психологиня Роксоляна Мусіюк з онлайн-сервісу психологічної консультації Hold You. Учасниками зустрічей стали мешканці Краматорська, Слов’янська, Покровська, Маріуполя, а також Луганської, Харківської та Дніпропетровської областей і міста Київ.
“Тема війни і загроза життю — це такі потужні емоційні тригери, що ми несвідомо клікаємо з одної новини на іншу. І далі вже не можемо зупинитися й контролювати потік своїх думок. Нинішня ситуація дуже добре показує, як нам важливо вміти відділяти емоції від раціо і бути медіаграмотними”, – Валерія Ковтун, керівниця проєкту Фільтр.
Ефективні способи фільтрування інформації
Під час неформального обговорення учасники поділилися прикладами інформаційних матеріалів, які викликали в них тривожність, та разом з медіаекспертками проаналізували такі новини на вміст маніпуляцій. Медіатренерки також розповіли про найбільш ефективні способи фільтрування та поширення інформації. Серед головних правил:
Як знизити тривогу та спинити паніку
Обговорили й емоційний стан, який виникає під час читання новин чи гортання стрічки в соцмережах. Тривога та паніка — найчастіше згадувані емоції, про які розповіли учасники зустрічі.
Психологиня виокремила головні поради щодо того, як не піддаватися емоційним заголовкам та тримати себе в спокої:
Команда проєкту Фільтр регулярно проводить онлайн зустрічі з представниками клубів з медіаграмотності та планує розширювати їхню географію, аби ще більшій кількості українців вдалося захистити себе і свої родини від інформаційних маніпуляцій та тривог.
11.02.2023
→13.02.2023
→24.01.2023
→09.01.2023
→