Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів новин

Дайджест українських ініціатив до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності 2021

21.10.2021

Facebook Telegram Viber
Дайджест українських ініціатив до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності 2021

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» радий поділитися переліком ініціатив до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності в Україні, які планують провести друзі та партнери проєкту у період з 25 по 31 жовтня цього року.

Оберіть свою ініціативу — ознайомлюйтеся та долучайтеся.

VoxChek готує до публікації відео експлейнер на тему медіаграмотності, яке з’явиться на офіційній FB сторінці та на YouTube каналі VoxChek. Також команда планує запуск креативної адаптації відомих українських приказок, які будуть розміщені на офіційній FB сторінці та Телеграм-каналі “Антологія Брехні”.

Gwara Media запланували на 29 жовтня онлайн воркшоп про фейки на тему “ДезІнфоПандемія: Нові віруси та протидія”. Деталі за посиланням. А ще, невдовзі на офіційній медіаплатформі Gwara Media з’явиться інтерв’ю з Котом-фейкомьотом у співпраці з проєктом FakeX.

Stop Fake у співпраці із Суспільним мовником запустять серію випусків, які присвячені темі медіаграмотності та інструментам факт-чекінгу. Програма складатиметься з низки блоків з порадами, як перевіряти інформацію.

IREX та Українська бібліотечна асоціація запускають ініціативу з поширення інформаційних постерів на обласні бібліотеки, які передаватимуть їх найбільш активним бібліотекам з просування медіаосвіти. Це просвітницькі матеріали про те, як протидіяти маніпуляціям і виходити з інформаційної бульбашки та розрізняти факти і судження.

IREX запланував 27 жовтня організувати всеукраїнські батьківські збори про те, як сформувати безпечне середовище в інформаційному світі для дітей. Деталі за посиланням. Та вже 28 жовтня проведе відкриття медіаграмотного лабіринту “Не вір — перевір” у місті Славутич. Мобільна конструкція з 12 інтерактивними кімнатами, де в ігровому форматі можна прокачати медіаграмотність. Деталі за посиланням. Щодо активностей локальних медіаграмотних драйверів, то вони уже розміщені на інтерактивній мапі Фільтра за посиланням;

КНУ імені Тараса Шевченка проведе 27 жовтня онлайн вебінар “Як отримувати та грамотно використовувати дані у науковій та практичній діяльності”. Деталі за посиланням.

АУП пропонує використати спеціально розроблені навчальні матеріали для проведення уроків й заходів для вчителів та учнів “Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я: методичний комплекс”. Отримати матеріали можна за посиланням. Також команда АУП запрошує освітян долучитися до онлайн вебінару “Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації: від А до Я”. Для реєстрації переходьте за посиланням.

Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця (кафедра управління соціальними комунікаціями)організовує 29 жовтня проведення міжнародного круглого столу “Сучасні тенденції в медіаосвіті та проблеми взаємодії журналістів, PR-спеціалістів з урядом та бізнес-структурами: фільтруй інфу”.

Якщо у вас є власні ініціативи, розповідайте про них та публікуйте і не забувайте додавати хештег #фільтруйінфу !

21.10.2021

Facebook Telegram Viber

Інші події