Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів новин

Спецпроєкт “Справжні”. Сергій Корольов: український геній світового масштабу, якого приховувала радянська влада

12.12.2022

Facebook Telegram Viber
Спецпроєкт “Справжні”.  Сергій Корольов: український геній світового масштабу, якого приховувала радянська влада

Чи знаєте ви, хто такий «К. Сергеев» або «Головний конструктор»?

Радянський народ теж не знав і не міг дізнатися. Це — псевдоніми Сергія Корольова, головного конструктора ракетно-космічних систем в СРСР, уродженця України, якого приховувала радянська влада. Через неї видатний науковець пережив обмеження, тортури та абсолютну ізоляцію.

Дізнавайтеся правду про українця, генія та творця головних технологічних досягнень СРСР.

Уявіть собі — Корольов у свої 17 років самостійно сконструював планер (безмоторний літак). Проєкт цього планера, який створив підліток, пізніше дійсно взяли в розробку за вказівкою Товариства авіації України. 

Сергій Корольов був українським генієм, якого приховувала радянська влада. Людиною, яка вигадала абсолютно прогресивні та революційні для людства винаходи: створила перший штучний супутник Землі, організувала перший політ у космос і перший вихід людини у відкритий космос. 

Створення першого штучного супутника Землі сьогодні дає нам можливість користуватися системою GPS, дивитися погоду на завтра та підтримувати звʼязок з близькими. За цей винахід Корольова хотіли нагородити Нобелівською премією, але радянське керівництво сказало, що «У нас творцем нової техніки є весь радянський народ!». Так Корольов знову залишився у тіні. 

Попри це, про існування Корольова та його геніальність говорить Ілон Маск. Єдине але — він не вважає Корольова українцем. Адже росія зробила усе можливе, аби так було. На 114 річницю з народження Корольова Роскосмос запостив твіт із привітанням. На нього відреагував Ілон Маск, написавши російською: «Он был великолепен». 

Сьогодні світова спільнота в основному сприймає Корольова як радянського вченого або росіянина. Насправді Корольов родом з Житомирщини і сам вважав та ідентифікував себе українцем. 

Про те, що Корольов любить Україну і вважає себе її сином, чудово знали його колеги та друзі. Під час виходу космонавта Олексія Леонова у відкритий космос, той заспівав Корольову його улюблену пісню — «Дивлюся на небо та думку гадаю». 

Донька Корольова згадувала, що батько часто наспівував вдома і інші українські пісні. У паспорті Корольова було написано, що він — українець, і те саме він написав у заяві на вступ у Київську політехніку. 

Несподівано, у 1938 Корольова було заарештовано за начебто підривну діяльність та передачу технологій ворогам СРСР. Звинувачення було бездоказовим. У полоні НКВС Корольов зазнав жахливих тілесних тортур, у результаті яких йому зламали щелепу. Пізніше його відправили у заслання на Мальдяк, що у Сибіру. Корольов ніколи так і не зміг повністю відкрити щелепу, адже вона неправильно зрослась в умовах таборів. 

А тепер росія його називає “легендою”.

Навіть в умовах заслання Корольов продовжував розробки. Так, у спецвʼязниці НКВС, куди його перевели пізніше, він створив кілька моделей бомбардувальників, що активно вироблялися СРСР. Корольов пробув у вʼязницях 6 років. Через тривале заслання він заробив серйозні хвороби і у старості постійно лікувався. 

Під час хірургічної операції з видалення поліпів Корольову не змогли вчасно ввести наркоз через дихальну трубку. Через зламану щелепу серце генія зупинилось. Навіть у офіційному повідомленні про смерть Корольова все одно назвали «Головним конструктором» і не розкрили його імені. 

Сьогодні на честь Корольова названий кратер на Марсі, хоч його імʼя приховувалося радянським союзом і кінець кінцем було нечесно присвоєно росіянами. 

Історія Корольова — черговий приклад радянської та російської брехні. Але правда завжди перемагає і тому, сьогодні Сергій Павлович Корольов всесвітньо визнаний геній. Тепер ми повинні говорити про нього на весь світ, популяризувати його на міжнародній арені, пишатися і повертати своїх українських геніїв у спадщину України. 

12.12.2022

Facebook Telegram Viber

Інші події