Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів подій

Російські фейки про наші міста – історичні аргументи для спростування

01.02.2023

Facebook Telegram Viber
Російські фейки про наші міста – історичні аргументи для спростування

Російські політики та громадські діячі часто посилаються на неправдиві заяви про нібито російське походження українських міст, щоб легітимізувати окупацію українських територій та повномасштабне вторгнення 2022 року.

Сьогодні, коли війна Росії в Україні триває, російські школи та інститути продовжують виховувати покоління, чиї знання ґрунтуються на спотвореній реальності та псевдоісторичних наративах. Щоб зрозуміти, яку дезінформацію Росія поширює про справжнє походження українських міст та їхню історію, читайте далі в нашому матеріалі.  Фільтр дякує weareukraine за наданий текст.

Фейк про Київ:

«Київ – просто російське місто, в якому завжди думали і розмовляли російською. Щоб було все чітко зрозуміло, що і як треба повертати»,

Дмітрій Мєдвєдєв, заступник голови Ради безпеки РФ, у телеграмі, листопад 2022

Насправді:

Київ – одне з найдавніших слов’янських міст. Офіційно прийнята дата заснування – 482 рік. Для порівняння, перші згадки Москви з’явилися у 1147 році.

Історія Києва невідривно пов’язана з історією України. Крізь століття Київ залишався політичним, економічним та культурним центром України.

 Фейк про Одесу:

«Місто Одеса — одне з найкрасивіших у світі. Як відомо, Одеса була заснована Катериною ІІ»

Владімір Путін, президент росії, у дискусійному клубі “Валдай” 

Насправді:

У  15 ст. Одесу заснував магнат-шляхтич — Коцюба-Якушинський. Тоді місто називалося Коцюбіїв.

Коли ці землі потрапили під вплив Кримського ханства, а згодом Отаманської імперії, Коцюбіїв став Хаджибеєм.

Згодом,  Хаджибей потрапив під Російську імперію. У 1794 Катерина II наказала будувати в Хаджибеї порт. Вона не заснувала Одесу, а лише перейменувала місто-фортецю, яке існувало задовго до неї.

Фейк про Харків:

То Петр I дарит понравившемуся воеводе рядом с Харьковом город… Что ты делаешь! Харьков – русский город!

«То Петро І дарує воєводі, який йому сподобався, поруч з Харковом місто… Що ти робиш? Харків – російське місто!»

Владімір Жириновський, колишній російський політик, голова партії ЛДПР.

 Насправді:

Харків був домом для різних груп, починаючи з давнини.

1645 рік вважається офіційним роком заснування Харкова. Офіційними засновниками були українські козаки та селяни, які тікали від національно-релігійних та соціальних утисків з боку польської шляхти у різних частинах України.

 Фейк про Донбас:

 «Сьогодні Донбас – передня лінія оборони руского міра. А рускій мір – це не тільки росія, він усюди, де живуть люди, які виховані у традиціях православ’я та у традиціях російської моралі»

 Патріарх РПЦ Кіріл на зустрічі у грудні 2022.

Насправді:

Історія Донецької та Луганської областей сягає раннього Палеоліту. Згідно з етнографічними даними, до 15 століття ці території називалися Диким полем. Їхнє активне заселення селянами з правобережної України відбувалося у 15-18 століттях.

Проте найактивніший розвиток припав на 19 століття. Історично майже всі великі міста регіону були засновані за участи європейців, на противагу російським твердженням.

Фейк про Маріуполь:

Маріуполь – відоме дуже старе, можна сказати, російське місто. Петро І там заснував, як відомо, свою першу військову флотилію та отримав там свої перші перемоги.

Владімір Путін, президент росії, під час святкувань Дня народної єдності 4 листопада 2022

 Насправді:

Історія Маріуполя починається з 16 століття та утворення козацького поселення, яку слугувало оборонною заставою.

Проте офіційним роком заснування зазначається 1778 рік. Ця прогалина, вважається, пов’язана із забороною козаків у Російській імперії. Російський імператор Петро І, який помер у 1725 році, не має жодного відношення до міста.

01.02.2023

Facebook Telegram Viber

Інші події