Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів новин

Як працює російська пропаганда у Польщі?

12.09.2022

Facebook Telegram Viber
Як працює російська пропаганда у Польщі?

Російська пропаганда робить все можливе, аби посварити по-справжньому дружні народи через історичне минуле та дискредитувати українських біженців. За підтримку Варшавою Києва обіцяє, що Польща стане наступною після України.

Особливо потужна ця дезінформаційна кампанія почала працювати під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Які методи та наративи використовує рф в Польщі — читайте нижче.

Ще до початку повномасштабного вторгнення рф намагалась посварити поляків та українців через спільне історичне минуле. Після 24 лютого 2022 року ця пропагандистська кампанія лише посилилась. 

Головні наративи, які просуває рф, зазначив на своїй сторінці у Twitter речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин у квітні:

  • звинувачення Польщі в розпалюванні війни
  • поширення фейків про небезпеку прийому біженців з України
  • знецінення потенціалу Війська Польського та здатності обороняти Польщу
  • розпалювання ворожнечі між Польщею та Україною, а також між Польщею та США
  • представлення Польщі як васала США

Ці наративи актуальні й досі. Їхня ціль зупинити підтримку Заходом України. 

У серпні Станіслав Жарин також зазначив, що тепер головна дезінформаційна кампанія рф стосується відмінностей між українцями та поляками.

«Росіяни намагаються переконати поляків, що приймати біженців з України надзвичайно дорого для нашої країни, і водночас це спричиняє багато проблем, що робить всю операцію вкрай безглуздою, а також небезпечною, тому що ми не знаємо, кого приймаємо під свій дах або хто буде жити в безпосередній близькості… Очевидно, що польсько-українське зближення зачіпає російські інтереси, і тому вони намагаються розділити обидва народи», зазначив він.

Російська пропаганда пояснює проблеми з продовольством в Польщі (а саме підняття цін на цукор) через прибуття великої кількості українських біженців в країну. Нібито це спричинено високим попитом на цей продукт.

Ще одним безглуздим наративом, який просуває рф, є нібито плани Польщі загарбати частину України.

«Роспропаганда поширює фейк, що Польща має підступний намір перейти на бік Росії та захопити західну частину України. Відео з таким меседжем поширює прокремлівський блогер Юрій Подоляка. Також він стверджує, що після окупації частини Заходу України Польща розпочне денацифікацію українського населення», — пояснює Центр протидії дезінформації.

Така пропаганда знову ж таки має на меті посварити народи Польщі та України.

Росія використовує в Польщі мережі ботів та тролей, які намагаються змінити громадську думку про українців та війну в Україні.

Вони, зокрема, поширюють фейки про те, що українські біженки приїжджають до Польщі не тому, що тікають від російської агресії, а щоб зваблювати польських чоловіків.

Польська Науково-академічна комп’ютерна мережа виявила у червні тисячі фейкових акаунтів, які поширюють проросійські наративи — такі ж, що розповідає РІА Новини або озвучує глава МЗС рф.

Rzeczpospolita пояснює, що наразі питання, якими вони маніпулюють, пов’язані з:

  • економікою та соціальною сферою,
  • підтримкою біженців,
  • інфляцією,
  • високими цінами на пальне
  • поширенням наративу про те, що «поляки є громадянами другого сорту у власній країні».

Натомість про українців кажуть, що вони багаті, гарно одягнені, їздять на дорогих машинах та нібито «невдячні» полякам, які їх прихистили.

Російські пропагандисти вигадали фейк про мову — наче українська мова має стати другою державною мовою в Польщі. Знову ж таки, цей наратив має на меті посварити українців та поляків та посіяти злість до українських біженців.

Попри всі намагання росіян посварити українців та поляків, вони залишаються дружніми народами та продовжують підтримувати одне одного. Україна вдячна Польщі за безумовну підтримку. 

Слава Україні та Niech żyje Polska!

12.09.2022

Facebook Telegram Viber

Інші події