Об’єднувати та координувати зусилля держави та партнерів для формування медіаграмотності як невід’ємної навички сучасних українців.
Медіаграмотність - твій фільтр споживання інформації.
Надати українцям можливості для підвищення стійкості до дезінформації в час війни
Фільтр — це національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Проєкт був заснований у 2021 році, щоб об’єднати зусилля держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти задля покращення рівня медіаграмотності українців.
Ми концентруємо увагу на конкретних завданнях та їх вирішенні.
У своїй діяльності ми спираємося на перевірені факти, статистичні показники та дослідження.
Ми співпрацюємо із державними інституціями та партнерськими організаціями для спільного досягнення найкращих результатів.
Наша діяльність орієнтована на системну роботу з цільовими аудиторіями, повторюваність та регулярність комунікацій для покращення та підсилення результату.
Для нас взаємодія з міжнародними партнерами та впровадження кращих світових практик є невід'ємною складовою.
Ми надихаємо та акцентуємо на розширенні можливостей завдяки медіаграмотності.
Об’єднуємо можливості для ефективної взаємодії та створюємо умови для появи нових проєктів з медіаграмотності в Україні, інтегруємо тему критичного мислення у щоденне життя та культуру українців.
Інформуємо про проєкти з медіаграмотності в Україні та знайомимо відповідні цільові аудиторії з корисними матеріалами, що можуть стати у пригоді як у повсякденному житті, так і для реалізації стратегічних завдань бізнесу та держави.
Сприяємо появі досліджень у сфері медіаграмотності та створюємо передумови для активізації наукової діяльності навколо теми, зокрема шляхом залучення до співпраці різних стейкхолдерів.
Долучаємося до формування державної політики у розрізі змін, реалізації державних ініціатив навколо розвитку питання медіаграмотності та відповідно до Міністерства культури та інформаційної політики.
Заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань євроінтеграції. Стажувався в Оксфордському, Стенфордському та Єльському університетах. Як засновник та директор Центру демократії та верховенства права брав участь у розробці більшості медійних законів України, займався навчанням журналістів та юристів щодо правових питань у сфері медіа.
К.ю.н., виконуюча обов'язки генерального директора Директорату з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики України, відповідальна за реалізацію проєкту у МКІП. Працювала керівником експертної групи Директорату шкільної освіти МОН та сприяла затвердженню Урядом нового Держстандарту базової середньої освіти. Він є основою для реалізації реформи “Нова українська школа” у 5 - 9 класах та інтеграції медіаграмотності в освітній процес.
Засновниця та керівниця Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" МКІП. Працювала в BBC у Лондоні, з ООН у Нью-Йорку, а також спеціальним кореспондентом на "Сніданку з 1+1", де була авторкою спецпроєктів “Люди дій” та “Наші в Америці”. Має ступінь магістра з управління медіа та комунікаціями Лондонської школи економіки за стипендійною програмою британського уряду Chevening.
Координатор молодіжного напрямку та лектор у Національному проєкті з медіаграмотності «Фільтр» МКІП. Має трирічний досвід організації освітніх проєктів на тему медіаграмотності. Фактчекер у боті «ПЕРЕВІРКА», фіксер для іноземних журналістів. Випускник Української Академії Лідерства та студент спеціальності Культурологія у НаУКМА.
Комунікаційна менеджерка Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" МКІП. Працювала в аналітичному центрі "Український інститут майбутнього", у сфері SMM — в ГО "Інтерньюз-Україна" та соціальному підприємстві "Музей у темряві 03:00". Має ступінь магістра за спеціальністю "міжнародні відносини" в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та Варшавському університеті.
Ведуча платформи ТікТок Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" МКІП. Ініціаторка власного проєкту, пов’язаного з реформою культури в Україні та дезінформацією, “Культура рефорМИ”. Має ступінь бакалавра за спеціальністю “міжнародні відносини” в Київському національному університеті культури та мистецтв. Випускниця програми “Відкритий університет реформ” 14 набору.
Експертка з креативу та контент-стратегій Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» МКІП. Власниця креативної агенції, яка займається брендингом, комунікаційними стратегіями та відеовиробництвом. Працює із державними та міжнародними проєктами. Має досвід роботи з OSCE, МіП України, НДІ, ІМіП, PwC Ukraine, МЗУ. Працювала тележурналісткою.
Документ містить аналіз стану медіаграмотності в Україні, а також стратегічні цілі та завдання проєкту «Фільтр».
Завантажити документ