Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin

Національний проєкт з медіаграмотності

Наша місія

Об’єднувати та координувати зусилля держави та партнерів для формування медіаграмотності як невід’ємної навички сучасних українців.

Наше кредо

Медіаграмотність - твій фільтр споживання інформації.

Наша мета до 2024 року

Надати українцям можливості для підвищення стійкості до дезінформації в час війни

Про проєкт

pro_proekt

Фільтр — це національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Проєкт був заснований у 2021 році, щоб об’єднати зусилля держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти задля покращення рівня медіаграмотності українців.

pro_proekt

Наші професійні принципи

Фокус

Ми концентруємо увагу на конкретних завданнях та їх вирішенні.

Доказовість

У своїй діяльності ми спираємося на перевірені факти, статистичні показники та дослідження.

Співпраця

Ми співпрацюємо із державними інституціями та партнерськими організаціями для спільного досягнення найкращих результатів.

Системність

Наша діяльність орієнтована на системну роботу з цільовими аудиторіями, повторюваність та регулярність комунікацій для покращення та підсилення результату.

Обмін досвідом

Для нас взаємодія з міжнародними партнерами та впровадження кращих світових практик є невід'ємною складовою.

Позитив

Ми надихаємо та акцентуємо на розширенні можливостей завдяки медіаграмотності.

Стратегічні функції проєкту

Інтеграційна

Об’єднуємо можливості для ефективної взаємодії та створюємо умови для появи нових проєктів з медіаграмотності в Україні, інтегруємо тему критичного мислення у щоденне життя та культуру українців.

Просвітницька

Інформуємо про проєкти з медіаграмотності в Україні та знайомимо відповідні цільові аудиторії з корисними матеріалами, що можуть стати у пригоді як у повсякденному житті, так і для реалізації стратегічних завдань бізнесу та держави.

Дослідницька

Сприяємо появі досліджень у сфері медіаграмотності та створюємо передумови для активізації наукової діяльності навколо теми, зокрема шляхом залучення до співпраці різних стейкхолдерів.

Регуляційна

Долучаємося до формування державної політики у розрізі змін, реалізації державних ініціатив навколо розвитку питання медіаграмотності та відповідно до Міністерства культури та інформаційної політики.

Наша команда

Заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань євроінтеграції. Стажувався в Оксфордському, Стенфордському та Єльському університетах. Як засновник та директор Центру демократії та верховенства права брав участь у розробці більшості медійних законів України, займався навчанням журналістів та юристів щодо правових питань у сфері медіа.

К.ю.н., виконуюча обов'язки генерального директора Директорату з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики України, відповідальна за реалізацію проєкту у МКІП. Працювала керівником експертної групи Директорату шкільної освіти МОН та сприяла затвердженню Урядом нового Держстандарту базової середньої освіти. Він є основою для реалізації реформи “Нова українська школа” у 5 - 9 класах та інтеграції медіаграмотності в освітній процес.

Засновниця та керівниця Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" МКІП. Працювала в BBC у Лондоні, з ООН у Нью-Йорку, а також спеціальним кореспондентом на "Сніданку з 1+1", де була авторкою спецпроєктів “Люди дій” та “Наші в Америці”. Має ступінь магістра з управління медіа та комунікаціями Лондонської школи економіки за стипендійною програмою британського уряду Chevening.

Координатор молодіжного напрямку та лектор у Національному проєкті з медіаграмотності «Фільтр» МКІП. Має трирічний досвід організації освітніх проєктів на тему медіаграмотності. Фактчекер у боті «ПЕРЕВІРКА», фіксер для іноземних журналістів. Випускник Української Академії Лідерства та студент спеціальності Культурологія у НаУКМА.

Комунікаційна менеджерка Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" МКІП. Працювала в аналітичному центрі "Український інститут майбутнього", у сфері SMM — в ГО "Інтерньюз-Україна" та соціальному підприємстві "Музей у темряві 03:00". Має ступінь магістра за спеціальністю "міжнародні відносини" в ​​Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та Варшавському університеті.

Ведуча платформи ТікТок Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" МКІП. Ініціаторка власного проєкту, пов’язаного з реформою культури в Україні та дезінформацією, “Культура рефорМИ”. Має ступінь бакалавра за спеціальністю “міжнародні відносини” в Київському національному університеті культури та мистецтв. Випускниця програми “Відкритий університет реформ” 14 набору.

Експертка з креативу та контент-стратегій Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» МКІП. Власниця креативної агенції, яка займається брендингом, комунікаційними стратегіями та відеовиробництвом. Працює із державними та міжнародними проєктами. Має досвід роботи з OSCE, МіП України, НДІ, ІМіП, PwC Ukraine, МЗУ. Працювала тележурналісткою.

Що ми зробили?

/

створили телепроєкт разом з ранковою програмою “Ранок” на Суспільному

запустили перші клуби з медіаграмотності в регіонах – новий формат для розвитку критичного мислення дорослого населення

скоординували святкування Всесвітнього тижня медіаграмотності 2021

провели перший в Україні учнівський конкурс телесюжетів та подкастів «Репортер»

видали дитячу книгу з медіаграмотності “Ніта. Ховайтесь, фейки світу”

підтримали поп-ап виставку «Віднови контроль» від науково-популярного медіа «Куншт»

організували концерт класичної музики просто неба з публічною дискусією про медіаграмотність

провели понад 100 лекцій та тренінгів на тему фактчекінгу та наративів російської пропаганди

запустили кампанію у київському метро разом з IREX

провели перший всеукраїнський урок з медіаграмотності у співпраці з МОН

photo

Розвиток медіаграмотності в Україні

Документ містить аналіз стану медіаграмотності в Україні, а також стратегічні цілі та завдання проєкту «Фільтр».

Завантажити документ