Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів подій

НотаЄнота запрошує вчителів та викладачів з усієї України долучитися до проведення антифейкових ігор у своїх навчальних закладах

13.02.2023

Facebook Telegram Viber
НотаЄнота запрошує вчителів та викладачів з усієї України долучитися до проведення антифейкових ігор у своїх навчальних закладах

НотаЄнота запрошує вчителів та викладачів з усієї України долучитися до проведення антифейкових ігор у своїх навчальних закладах.

Фактчекінгова ініціатива “НотаЄнота” запускає навчальний курс для вчителів та викладачів  з протидії дезінформації та ворожим вкидам в ігровому форматі. Учителі пройдуть навчальний вебінар, під час якого їх ознайомлять із методикою проведення гри, розкажуть, як грати з учнями, студентами та покажуть понад 200 ігрових завдань на основі фейків та маніпуляцій.  

Після заходу учасники та учасниці отримають мультимедійну презентацію та роздаткові матеріали для проведення гри у своєму навчальному закладі (це обовʼязкова умова участі у програмі). Також вчителі отримають доступ до закритого чату, в якому зможуть узгоджувати деталі проведення гри, ділитися враженнями та досвідом. Перша хвиля навчання пройде у лютому. Усі деталі надійдуть відібраним учасникам окремим листом. 

Участь у програмі безоплатна. Для участі заповніть форму.

В рамках проєкту “НотаЄнота” відбирають 100 учителів з усієї країни, які пройдуть коротке онлайн-навчання та проведуть щонайменше одну гру. Також долучатися до проєкту можуть представники університету третього віку, бібліотекарі та активісти. “НотаЄнота” – це командна гра для учасників, віком від 14 років.

Мета гри – показати, як працюють фейки та дезінформація на основі реальних кейсів, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям. Для організації гри необхідно зібрати щонайменше 5 команд по 4 гравці. Найбільша кількість гравців, які одночасно грали у “НотаЄнота” – 140 (16 команд).  Після проведення ігор у своїх навчальних закладах освітяни отримають сертифікат про проходження навчального курсу “НотаЄнота”, спрямованого на протидію дезінформації в ігровому форматі. 

Авторка антифейкових ігор – фактчекерка, головна редакторка проєктів “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, викладачка НН Інституту журналістики КНУ ім.Т.Шевченка Альона Романюк. Проєкт “НотаЄнота” переміг в акселераторі проєктів з протидії дезінформації Mediengeist, що імплементується у партнерстві Goethe-Institut в Україні з науково-популярним медіа Куншт. Проєкт Mediengeist є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни росії проти України.

13.02.2023

Facebook Telegram Viber

Інші події