Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів подій

Медіаграмотність для наймолодших: Фільтр презентував дитячу книжку з медіаграмотності

09.12.2021

Facebook Telegram Viber
Медіаграмотність для наймолодших: Фільтр презентував дитячу книжку з медіаграмотності

Команда національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики презентувала дитячу книжку з медіаграмотності «Ніта. Ховайтесь, фейки світу».

Задля популяризації медіаграмотності серед наймолодшої аудиторії Міністерство культури та інформаційної політики України в рамках національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр», весною 2021 року оголосило мистецький конкурс на створення книги з медіаграмотності. Переможцем конкурсу стало видавництво BookChef, яке й створило захопливу історію «Ніта. Ховайтеся, фейки світу».

“Медіаграмотність — це те, що прямо впливає на критичне мислення та на інформаційну безпеку людини. Це ті навички, які потрібно вибудовувати та розвивати з малечку. Сподіваюся, що ця книга буде додатковим внеском в тему медіаграмотності, боротьби з дезінформацією та розвитку критичного мислення”, — Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики.

Під час презентації книги авторка Катя Сіль розповіла, що на створення історії її надихнули реальні ситуації та розповіді її власної доньки.

У книзі розповідається історія про супервперту дівчинку Ніту, найбільшою життєвою прикрістю якої є математика, а надто — майбутня контрольна. Разом з однокласником Оксеном вона відчайдушно шукає спосіб, як написати контрольну без напрягів та натрапляє на цікаве відео у мережі. Там відомий тіктокер рекламує ручку «Роздýплю»: якщо писати контрольну цією ручкою, мозок «роздупляється» і виконує все на «12». Головна героїня проводить власне розслідування та з’ясовує, що «Роздýпля» – це звичайнісінький фейк і хутчіше намагається розповісти про це своїм однокласникам.

До створення книги також був залучений ілюстратор Віталій Кириченко, який розповів, що фінальні затвердження його робіт для книги відбувалися за участю найсуворіших критиків — власних четверо дітей.

Книга створена для дітей віком 5-10 років та покликана не тільки розвивати критичне мислення у дитячої аудиторії, а й привернути увагу батьків до теми медіаосвіти.

“У книзі є не тільки історія, цікава для розвитку критичного мислення, але й корисне QR посилання на офіційний сайт Фільтра, де у розділі Медіаосвіта батьки можуть знайти безліч матеріалів про те, як просувати медіаграмотність креативно, так, щоб це справді було цікаво їхнім дітям”, — Валерія Ковтун, керівниця проєкту Фільтр.

Книгу можна знайти на сайті Фільтра у блоці Медіаосвіта — для Батьків.

09.12.2021

Facebook Telegram Viber

Інші події