Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
← Архів новин

Фільтр відвідав презентацію “Міжсекторальна співпраця: уроки на шляху до стійкого суспільства”

03.04.2023

Facebook Telegram Viber
Фільтр відвідав презентацію “Міжсекторальна співпраця: уроки на шляху до стійкого суспільства”

Що частіше людина додатково навчається (lifelong learning), то стійкішою вона є до ворожих інформаційних впливів. Українці, що проходять різні курси, семінари раз лише на рік і рідше, значно частіше вірять маніпулятивним твердженням.

Цікаво, що рівень формальної освіти не надто сприяє стійкості до ворожих інформаційних впливів. Це свідчить радше про якість формальної освіти.

Такого висновку дійшли автори аналітичного звіту “Міжсекторальна співпраця: уроки на шляху до стійкого суспільства”, презентацію якого Фільтр відвідав минулого тижня.

Команда створила штучні кризові ситуації, з яких учасники експерименту (представники різних українських відомств і секторів — державного, рятувального, правоохоронного, медіа, бізнесу та громадського) мали знайти вихід. Таким чином вони хотіли подивитись, як взаємодіють різні представники українського суспільства. 

Ділимось ще декількома цікавими результатами цього дослідження.

  • 47% учасників демонструють стійкість до наративів російської пропаганди. 

Утім, нерозуміння, якими інструментами вибудовувати стійкість до пропаганди й дезінформації, часто погіршувало ситуацію.

Наприклад, учасники застосовували переважно малоефективні й застарілі інструменти, як-от «хай пресслужба спростує».

По-друге, здебільшого учасники «гасили пожежі», а не комунікували проактивно, не розуміючи, які інформаційні вакууми можуть утворюватися через їхні дії.

  • Важливий елемент стійкості — оптимізм: 73 % учасників тренувань оптимістично та дуже оптимістично оцінюють майбутнє України.
  • Водночас 57 % учасників тренувань, попри війну, оцінюють можливість самореалізуватися як позитивну та дуже позитивну.
  •  Хоча 47 % учасників тренувань відчувають сильний і дуже сильний стрес, більшість вмотивована та віддана своїй справі.

 

Повне дослідження читайте тут.

03.04.2023

Facebook Telegram Viber

Інші події