2022 рік змінив життя всіх українців. 23 лютого ми ще зустрічались у міністерстві з командою для обговорення стратегічного плану розвитку медіаграмотності в країні, а вже наступного дня розпочалась повномасштабна війна.
Та вона не зруйнувала наші плани та любов до своєї справи! Команда Фільтра розкидана по різних куточках України та світу, але ми досі продовжуємо працювати — пишемо матеріали, коли за вікном буквально збивають ракети, вирішуємо робочі моменти у бомбосховищах, проводимо наради в лісі, ловлячи сигнал, бо в будинку інколи немає ані світла, ані зв’язку.
Цей рік загартував нас не на жарт. Але ми вистояли. У першу чергу – завдяки вашій підтримці.
Ділимося нашими з вами досягненнями. І дякуємо кожному, хто був з нами цього року ❤️
Нам дуже приємно, як державному проєкту, бачити й відчувати довіру від аудиторії, яка конвертується у вашу медіаграмотну активність. Наша команда радіє кожному відгуку й репосту.
Разом ми робимо медіаграмотність потрібною і модною. Медіаграмотний громадянин — сильний воїн в інфовійні.
Ми переконані, що досягти найкращих результатів можна, лише об’єднавши зусилля в країні. Дякуємо нашим партнерам, друзям та колегам, які допомагали нам просувати медіаграмотність.
Ми навіть не очікували такої підтримки — нашими дописами ділилися блогери з мільйонною аудиторією. Про нас розповідали відомі актори, співаки, підприємці та митці. Адже медіаграмотність – це не лише про фільтрування контенту, а й про його відповідальне створення та поширення.
Серед тих, хто розповів про Фільтр, – Наталія Денисенко, Олена Кравець, Оля Цибульська, Олена Борисова, Ірина Горова, Василіса Фролова, Соломія Вітвіцька, Ольга Руднєва, Олена Шоптенко, Аніта Луценко, Павло Зібров, Марина Карпій, Інна Поперешнюк, Саша Бо, Ельвіра Гасанова, Марина Леончук, Наталія Островська, Наталка Карпа, Анна Буткевич, Людмила Вовк, Леонід Мартинчик та ще багато-багато інших.
Цьогоріч Фільтр активно розповідав про тактики російської дезінформації різним аудиторіям. Нас запрошували одні з найавторитетніших університетів світу. Ми провели понад 100 лекцій як для української аудиторії, так і для іноземців. Ділилися своїм досвідом у Кембриджі, Лондонській школі економіки й політичних наук, Університеті Йорка, Університеті Глазго та інших, УКУ, Київській школі економіки, БУР та багатьох інших.
До національного тесту з медіаграмотності, який ми проводили спільно з нашими партнерами, долучились і українці з тимчасово непідконтрольних Україні територій. Загалом понад 100 тис. людей зайшли на платформу для проходження тесту. Українці, ви неймовірні!
Ми отримали великий досвід з проведення таких подій і зробили висновки для покращення роботи в майбутньому. Дякуємо вам за ваш зворотній звʼязок, ви допомагаєте нам ставати кращими.
Досвід Фільтра з’являвся в інформаційних матеріалах від глобального Google. Поради з медіаграмотності звучали на національному телемарафоні. Про державний проєкт Фільтр у своїх публікаціях та відео розповідали The Independent, France 24, SkyNews, NDR.
Ми з платформою онлайн-освіти Prometheus запустили безоплатний курс «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?». Щоб прокачати вашу медіаграмотність на повну, ми залучили провідних експертів з теми, які мають різний досвід та підходи. На курс зареєструвались вже понад 700 людей, і ви теж долучайтеся.
А напередодні Дня молоді ми організували онлайн-інтенсив з медіаграмотності, на який зареєструвалось понад 600 учасників!
Пишаємось українцями, які попри війну продовжують навчатись, працювати, невпинно волонтерити, боротись, як у лавах ЗСУ чи ТрО, так і на інформаційному фронті.
Дякуємо, що ви з нами. До нових зустрічей у новому році!