Menu menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
/

Filter launched online media literacy course

Learn more →

Guide for journalists

Filter prepared a handbook for journalists on physical and informational security during wartime.

Learn more →

Media literacy book for children

The book is designed to develop critical thinking of children and raise awareness among their parents.

Learn more →

Fake history as propaganda: debunking russia’s disinformation about Ukrainian cities and regions

To understand the ways in which russia disseminates disinformation about the true origins of Ukrainian cities and their history, read more in our material.

Learn more →

Have you subscribed to our Facebook yet?

dopomoga

ABOUT THE PROJECT

pro_proekt

Filter is the national media literacy project of the Ministry of Culture and Information Policy of Ukraine. It was founded in 2021 to unite the efforts of the state, NGOs, international organisations and media community to improve Ukrainians’ media literacy. 

On this platform, you can find useful materials for everyone who wants to make media literacy a life skill.

MEDIA EDUCATION

For teachers and students

LEARN MORE HERE →

For parents

LEARN MORE HERE →

For professors and students

LEARN MORE HERE →

For journalists

LEARN MORE HERE →

MAP OF CREDIBLE SOURCES

mapa Explore the Map →

Use verified sources of information in your region. Click on the region and find your local news websites.

mapa

MAP OF CREDIBLE SOURCES

mapa mapa
Explore the Map →

Use verified sources of information in your region. Click on the region and find your local news websites.

Our Instagram

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipЗа результатами соціологічного опитування, проведеного КМІС у грудні 2022 року, кількість українців, які почали читати телеграм-канали для отримання новин саме після 24 лютого 2022 року, збільшилась майже вдвічі. Справді, з початку повномасштабного вторгнення телеграм-канали стали чи не найпопулярнішим джерелом інформації серед українців. Мільйони українців підписувались на ці сторінки, аби прочитати інформацію якнайшвидше. Проте швидкість не завжди означає якість. Телеграм-канали з мільйонними аудиторіями часто поширюють неперевірену інформацію (яку потім спростовують лише через UPD або взагалі й не спростовують), грають на емоціях, публікують проплачений контент тощо. Велика кількість анонімних телеграм-каналів сприяє поширенню дезінформації; канали стають інструментом упливу на суспільну думку. Як функціонують телеграм-канали-мільйонники, а також чому важливо завжди перевіряти інформацію, яку вони публікують, читайте у нашому новому дописі. Допис створений на основі дослідження Українського інституту медіа та комунікації.

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipЯк не стати жертвою фішингу? 🤔 Дивіться відео та підписуйтесь на сторінку @filter.mkip, де зібрані ще багато корисних порад 🤓

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkip«Жити було краще, «Жити було веселіше»? Прихильники Радянського Союзу люблять згадувати «якісний совєтский пломбір», «ковбасу по 2 рублі» і, звісно ж, ГОСТ. У хвилі сентиментів, на жаль, часто забуваються довжелезні черги за хлібом, повний дефіцит продуктів та їхню низьку якість. Більше про їжу в СРСР дізнавайтесь в дописі

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipМедіаграмотність нерозривно пов’язана з критичним мисленням. І якщо ІQ – це відносно сталий показник, то критичне мислення – це компетенція, якої можна набути і яку треба постійно підтримувати. Навичку свідомого споживання інформації треба розвивати в собі постійно.

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipТисячі вбитих і випалена земля — саме таку тактику вже понад 80 років застосовує російська армія. Місто Грозний в Чечні, сирійське Алеппо, а тепер знищені українські Маріуполь, Авдіївка, Бахмут... Чи не щодня вороги обстрілюють прикордонні міста і села, атакують ракетами та безпілотниками цивільну інфраструктуру і житлові будинки по всій Україні. Країна-агресор витягла з могили і відродила культ кривавого диктатора Сталіна, для якого смерті, страждання і руйнування були лише побічними наслідками імперської політики. Все це сповна відчула Україна ще під час ІІ світової війни. Особливо її столиця. Після звільнення від німецьких окупантів, Київ лежав у руїнах. Майже 40% житлового фонду було знищено. Для його відновлення знадобилося цілих двадцять років. Та найбільше постраждав центр міста і його головна вулиця Хрещатик. Згоріли будинок міськради, будинок архітектора та вчених, центральний поштамт, школа, консерваторія з унікальним органом, кілька найкращих готелів, кінотеатрів, цирк, два найбільших універмаги і понад 100 крамниць, кілька ресторанів та кафе... Як виявилося, ці руйнування спричинили не німецькі бомбардування. Що насправді відбувалося у Києві восени 1941 року — у наступному дописі.

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipДнями у фейсбуці покотилася хвиля проросійських пропагандистських наративів, начебто дедалі більше українців хочуть мирних переговорів з росією. І про це, згідно з їхньою неправдивою інформацією, заявляє Секретар РНБО Олексій Данілов 🙄 Якщо зайти на сторінки, які поширюють ці тези, стає очевидним, що це звичайні боти. Акаунти створені нещодавно, не мають жодних фото, жодної інформації, жодних вподобань. І всі вони поширюють абсолютно аналогічний текст, навіть не змінюючи слова. Будьмо обережні та не ведімось на ці смішні провокації. Мислимо критично і завжди перевіряємо, як інформацію, так і того, хто її поширив.

Visit our Instagram

icon

OUR PARTNERS


OUR FRIENDS