У четвертому епізоді подкасту ведуча Олена Тараненко разом із акторкою Риммою Зюбіною та історикинею Оленою Стяжкіною говорять про радянське дитинство та феномен життя «під лінійку».
Як розмовляти з іноземцями про війну росії проти України? Як спростовувати російські наративи? Чи варто поширювати шоковий контент? Апелювати до фактів чи до емоцій? Дізнавайтесь відповіді на ці питання у відео IREX.
Як не потрапити у вихор фейків та маніпуляцій? Дізнавайтесь про 4 корисні навички медіаграмотності на щодень у відео IREX.
У третьому епізоді подкасту «Життя в серванті» Олена Тараненко разом із історикинею Оленою Стяжкіною та журналістом Юрієм Макаровим говорять про переосмислення 1 травня.
У другому епізоді Олена Тараненко разом із телеведучою Ярославою Кравченко та істориком Геннадієм Єфіменком говорять про пересмислення 23 лютого та 8 березня. Цей подкаст створили The Ukrainians та IREX у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».
У першому епізоді подкасту «Життя в серванті» ведуча Олена Тараненко разом із ресторатором та фуд-блогером Євгеном Клопотенком та історикинею Наною Гогохія говорять про переосмислення новорічних свят в Україні. Цей подкаст створили The Ukrainians та IREX у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».
Це — перший словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні. Він ознайомить вас із основними поняттями медіаграмотності. Наприклад, кіберпростір, фактчекінг, кукіс, клікбейт, інфлуенсер, фішинг тощо.
До Міжнародного дня грамотності Фільтр зібрав корисні ресурси для розвитку медіаграмотності, а також цікаві факти про важливість бути медіаграмотним.
Матеріали програми допоможуть більше дізнатися про небезпеки, які чатують на нас в інформаційному просторі, та способи розпізнати їх, а також запобігти небажаним впливам. Набір складається з кількох тем. До кожної теми матеріали «запаковані» у два формати: картинки для соцмереж і месенджерів; pdf-файл з більш детальними поясненнями та прикладами. Матеріали розроблені IREX в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» за підтримки Посольств Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.
Кабінетне дослідження включає аналіз політик, традицій розвитку медіаграмотності та суттєвих змін у траєкторії розвитку середовища. У центрі уваги аналізу – оцінка змін за останні три роки. Однак він також містить відповідний історичний контекст про політики з медіаграмотності, розвиток медіаосвіти та стійкості до дезінформації, розподіл та перерозподіл відповідальності між інституціями.
У звіті проаналізовано, які зміни відбулися в законодавчому полі; як трансформували свою роботу громадські організації та урядові структури, які опікуються сферою медіаграмотності; що змінилося в поведінці аудиторії тощо. Звіт охоплює період з лютого по червень 2022 року.
10 порад про те, як споживати інформацію в час війни. Діліться порадами з близькими та друзями.
Метою даного курсу є надання базових знань у сфері медіа, ознайомити громадян з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також надати їм базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення.
Ця книжка — результат проекту «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві», першим етапом якого була виставка плакатів художників з клубу ілюстраторів Pictoric на бульварі Вацлава Гавела. 60 робіт українських художників, у яких було розкрито теми цензури, пропаганди, свободи слова, фейкових новин, інформаційної війни, критичного аналізу медіаповідомлень, зв’язку влади і медіа, соціальних мереж і суспільного телебачення поєднані в одному виданні з текстами журналістів, фахові висловлювання яких розкривають тему медіаграмотності.
Посібник є першим виданням в Україні, що розкриває питання освіти з медіаграмотності на заняттях в закладі дошкільної освіти.
Книга професора Берлінського технічного університету Норберта Больца, яка описує загальні підходи до медіатехнологій.
Порадник містить методично-практичний матеріал для бібліотекарів і буде корисний усім, кому не байдуже майбутнє молодого покоління в нових умовах інформаційного суспільства.
Інструментарій з медіаграмотності для вчителів з англійської мови для шкіл та ВНЗ. Набір вправ та ігор.
Посібник складається з серії тренінгів про медіаграмотність для шкіл інтернатного типу з інклюзивною складовою.
Глосарій термінів з медіаграмотності для викладачів з англійської мови. Розрахований на використання у школах та в університетах.
Буклет розповідає про небезпеку в інтернеті. Розрахований на учнів шкіл, студентів та вчителів.
Буклет розповідає про небезпеку в інтернеті. Розрахований на учнів шкіл, студентів та вчителів.