menu_open menu_close
← На головну

Архів подій

«Ты что, не русская?». Досі пам‘ятаю свій дитячий страх відповісти, що я кримська татарка.

Сьогодні, 18 травня, в Україні щорічно відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Одна з представниць кримськотатарського народу поділилась із Фільтром історією своєї родини. 

18.05.2022

Чим займається Фільтр у час війни?

З початком повномасштабної війни росії проти України, «Фільтр» значно розширив cвою діяльність. Розповідаємо, чим займався наш проєкт з 24 лютого.

03.05.2022

«Я хочу бачити обличчя того, з ким ми воюємо». Інтерв’ю Фільтра з ТікТок блогеркою.

Акаунт Маргарити «завірусився» у час війни. Майже 12 тисяч підписників спостерігають за тим, як 25-річна українка з кам’яним виразом обличчя вислуховує байки росіян про нацистів в Україні й веде з ними конструктивний діалог у чатрулетці. Фільтр поговорив з ТікТок блогеркою (be.margaret) й запитав, чи ефективні такі розмови.

01.05.2022

Засновник Gwara Media: «Від нашої відповіді може залежати рішення, яке ухвалить людина»

На початку війни Сергій Прокопенко, СЕО, координуючий редактор Gwara Media, та його команда заснували Telegram-бот «Перевірка». Сергій поділився інсайтами про роботу на інформаційному фронті під час війни.

29.04.2022

Техніки керування суспільною тривогою в радянські часи – паралелі з сучасністю  

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики ініціював чергову зустріч з регіональними медіаклубами. Темою обговорення стали технології маніпуляцій та керування суспільною тривогою в період інформаційної війни під час британсько-радянської кризи.

22.02.2022

МКІП та МОН анонсували перший Всеукраїнський урок з медіаграмотності

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України спільно з Міністерством освіти та науки України оголосили проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності 17 та 18 лютого в усіх закладах загальної середньої освіти України.

18.02.2022

Як інформаційна війна впливає на наше психічне здоров’я і що з цим робити

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики провів зустрічі з клубами з медіаграмотності Запорізької, Вінницької, Донецької та Сумської областей, під час яких ділилися порадами, як в умовах гібридної війни фільтрувати інформацію та не піддаватися паніці.

04.02.2022

Конкурс «Репортер» показав і таланти, і вразливості молоді в медіаграмотності

Дванадцять переможців національного конкурсу відвідали ньюзруми відомих редакцій, організатори проаналізували отримані дані, а партнери запропонували можливості для розвитку конкурсу.

28.12.2021

Вулична поп-ап виставка «Віднови контроль» вже у центрі столиці

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» підтримав виставку присвячену темі цифрової свободи, медіаграмотності та захисту персональних даних.

14.12.2021

Фінальний перелік переможців національного конкурсу «Репортер»

Команда національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» опублікувала список 12 переможців першого національного конкурсу «Репортер».

13.12.2021

Фільтр оголосив короткий список фіналістів конкурсу «Репортер»

Фільтр назвав тридцятку учасників фінального відбору першого національного конкурсу учнівських відеосюжетів і подкастів «Репортер».

10.12.2021

Медіаграмотність для наймолодших: Фільтр презентував дитячу книжку з медіаграмотності

Команда національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики презентувала дитячу книжку з медіаграмотності «Ніта. Ховайтесь, фейки світу».

09.12.2021

Фільтр презентував аналітичний звіт про стан медіаграмотності в Україні

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики у співпраці з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні та ГО «Інтерньюз-Україна» представили звіт про стан медіаграмотності в Україні.

26.11.2021

Медіаграмотність у корпоративній культурі: критичне мислення — топ навичка для бізнесу

Чому менеджмент компаній шукає людей з навичкою критичного мислення та як інтегрує її в корпоративну культуру — розповіли експерти та представники бізнесу під час дискусії “Медіаграмотність та бізнес”. 

10.11.2021

Гумор, сатира чи гейміфікація? Як медіа просувають медіаосвіту на своїх ресурсах

Українські медійники та фактчекери розповіли про найкращі проєкти з просування медіаграмотності, боротьби з дезінформацією та розвитку критичного мислення під час тематичної дискусії “Медіаграмотність та медіа”.

04.11.2021

Громадянська освіта: сучасні шляхи викладання медіаграмотності

Під час Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності проєкт Фільтр Міністерства культури та інформаційної політики оголосив 26 жовтня тематичний день “Медіаграмотність та освіта”.

01.11.2021

Національний конкурс Репортер

Любиш створювати цікавий контент і розкривати важливі теми? Хочеш відвідати головні медіа країни та попрактикуватися з журналістами на рівних? Тоді спробуй свої сили у конкурсі Репортер!

22.10.2021

Підбірка заходів Фільтра до Global Media Literacy Week 2021

Фільтр офіційно презентує ініціативи, які будуть запроваджені під час Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності в Україні.

21.10.2021

Дайджест українських ініціатив до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності 2021

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» радий поділитися з вами переліком ініціатив до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності в Україні, які  планують провести друзі та партнери проєкту у період з 25 по 31 жовтня цього року.

21.10.2021

Фільтр готується до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності 

Національний проєкт з медіаграмотності Фільтр Міністерства культури та інформаційної політики організував планову зустріч за участю представників медіа, міжнародних та громадських організацій.

12.10.2021

Об’єднати зусилля блогерів та журналістів для розвитку медіаграмотності — місія здійсненна

Національний проєкт з медіаграмотності Фільтр ініціював публічну дискусію “Як розвинути критичне мислення аудиторії?” y рамках Lviv Media Forum 2021.

15.09.2021

Фільтр та медіаспільнота обмінялися думками щодо спільних ініціатив для розвитку медіаграмотності

Задля пошуку найкращих рішень та шляхів просування медіаграмотності Фільтр запросив представників українських медіа на неформальну зустріч.

15.09.2021

Медіаграмотність під супровід музичної класики

Фільтр у співпраці з міжнародною організацією IREX провели дискусію про ефективні шляхи позиціонування України за кордоном.

14.09.2021

МКІП та МОН підписали меморандум для просування медіаграмотності

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет домовилися про співпрацю у межах Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр».

09.09.2021