Меню menu_open menu_close
reporter_btn
Facebook Instagram TikTok linkedin
/

Фільтр спільно з Prometheus підготували безоплатний відеокурс «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»

Курс стане в пригоді всім, хто хоче навчитися фільтрувати інформацію, ухвалювати правильні рішення та бути ефективним бійцем на інформаційному фронті

ПЕРЕЙТИ →

Словник з медіаграмотності від Фільтра

Фільтр підготував словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні

ПЕРЕЙТИ →

The Ukrainians та IREX запустили подкаст «Життя в серванті»

Після початку війни з росією у 2014 році всі ми почали активніше позбуватися радянщини. Однак є речі, які ми нібито любимо і вважаємо своїми. Саме їх позбутися особливо важко. У новому подкасті The Ukrainians спільно з IREX спробують розібратися, як же нам прибрати ці радянські атрибути, які, неначе величезний сервант, стоять у нашому житті.

ПЕРЕЙТИ →

Фільтр запустив спецпроєкт «Справжні»

Розповідатимемо про відомих українців, біографію яких змінила у власних цілях радянська пропаганда. Серед них — Леся Українка, Володимир Івасюк, Сергій Корольов та інші

ПЕРЕЙТИ →

А ти вже підписався на наш Фейсбук?

dopomoga

Про проєкт

pro_proekt

Фільтр — це національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Проєкт був заснований у 2021 році, щоб об’єднати зусилля держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти задля покращення рівня медіаграмотності українців.

Медіаосвіта

Учителям та учням

ПЕРЕЙТИ →

Батькам

ПЕРЕЙТИ →

Викладачам та студентам

ПЕРЕЙТИ →

Журналістам

ПЕРЕЙТИ →

Для всіх

ПЕРЕЙТИ →

Мапа перевірених джерел

mapa ВІДВІДАТИ МАПУ →

Скористайся перевіреними джерелами інформації у своїй області. Тисни на регіон і знаходь якісні джерела.

mapa

Мапа перевірених джерел

mapa mapa
ВІДВІДАТИ МАПУ →

Скористайся перевіреними джерелами інформації у своїй області. Тисни на регіон і знаходь якісні джерела.

Наш інстаграм

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipЗа результатами соціологічного опитування, проведеного КМІС у грудні 2022 року, кількість українців, які почали читати телеграм-канали для отримання новин саме після 24 лютого 2022 року, збільшилась майже вдвічі. Справді, з початку повномасштабного вторгнення телеграм-канали стали чи не найпопулярнішим джерелом інформації серед українців. Мільйони українців підписувались на ці сторінки, аби прочитати інформацію якнайшвидше. Проте швидкість не завжди означає якість. Телеграм-канали з мільйонними аудиторіями часто поширюють неперевірену інформацію (яку потім спростовують лише через UPD або взагалі й не спростовують), грають на емоціях, публікують проплачений контент тощо. Велика кількість анонімних телеграм-каналів сприяє поширенню дезінформації; канали стають інструментом упливу на суспільну думку. Як функціонують телеграм-канали-мільйонники, а також чому важливо завжди перевіряти інформацію, яку вони публікують, читайте у нашому новому дописі. Допис створений на основі дослідження Українського інституту медіа та комунікації.

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipЯк не стати жертвою фішингу? 🤔 Дивіться відео та підписуйтесь на сторінку @filter.mkip, де зібрані ще багато корисних порад 🤓

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkip«Жити було краще, «Жити було веселіше»? Прихильники Радянського Союзу люблять згадувати «якісний совєтский пломбір», «ковбасу по 2 рублі» і, звісно ж, ГОСТ. У хвилі сентиментів, на жаль, часто забуваються довжелезні черги за хлібом, повний дефіцит продуктів та їхню низьку якість. Більше про їжу в СРСР дізнавайтесь в дописі

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipМедіаграмотність нерозривно пов’язана з критичним мисленням. І якщо ІQ – це відносно сталий показник, то критичне мислення – це компетенція, якої можна набути і яку треба постійно підтримувати. Навичку свідомого споживання інформації треба розвивати в собі постійно.

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipТисячі вбитих і випалена земля — саме таку тактику вже понад 80 років застосовує російська армія. Місто Грозний в Чечні, сирійське Алеппо, а тепер знищені українські Маріуполь, Авдіївка, Бахмут... Чи не щодня вороги обстрілюють прикордонні міста і села, атакують ракетами та безпілотниками цивільну інфраструктуру і житлові будинки по всій Україні. Країна-агресор витягла з могили і відродила культ кривавого диктатора Сталіна, для якого смерті, страждання і руйнування були лише побічними наслідками імперської політики. Все це сповна відчула Україна ще під час ІІ світової війни. Особливо її столиця. Після звільнення від німецьких окупантів, Київ лежав у руїнах. Майже 40% житлового фонду було знищено. Для його відновлення знадобилося цілих двадцять років. Та найбільше постраждав центр міста і його головна вулиця Хрещатик. Згоріли будинок міськради, будинок архітектора та вчених, центральний поштамт, школа, консерваторія з унікальним органом, кілька найкращих готелів, кінотеатрів, цирк, два найбільших універмаги і понад 100 крамниць, кілька ресторанів та кафе... Як виявилося, ці руйнування спричинили не німецькі бомбардування. Що насправді відбувалося у Києві восени 1941 року — у наступному дописі.

pro_proekt filter.mkip
...
img img img
img

filter.mkipДнями у фейсбуці покотилася хвиля проросійських пропагандистських наративів, начебто дедалі більше українців хочуть мирних переговорів з росією. І про це, згідно з їхньою неправдивою інформацією, заявляє Секретар РНБО Олексій Данілов 🙄 Якщо зайти на сторінки, які поширюють ці тези, стає очевидним, що це звичайні боти. Акаунти створені нещодавно, не мають жодних фото, жодної інформації, жодних вподобань. І всі вони поширюють абсолютно аналогічний текст, навіть не змінюючи слова. Будьмо обережні та не ведімось на ці смішні провокації. Мислимо критично і завжди перевіряємо, як інформацію, так і того, хто її поширив.

Відвідайте наш інстаграм

icon

Наші партнери


Наші друзі